Świadomy miłośnik zdrowego stylu życia oczekuje od aktywności fizycznej coraz więcej. Chce, aby ruch łączył w sobie zarówno element treningu ciała, jak i ducha. Osiągnąć to można wplatając w trening elementy świadomego oddychania, czy koncentrację nad pracą ciała w kontekście jego kontrolowania przez umysł. Taka równowaga sfery fizycznej i duchowej to najlepsze, co można dziś zaoferować samemu sobie.

Gdy z jogą Ci nie po drodze...

Zachód zachłysnął się jogą, jako tą formą aktywności fizycznej, która pozostaje w równowadze z duchowością człowieka. Jest to mocno nacechowany filozoficznie typ ruchu, rozwijający ciało i umysł, wypracowujący koncentrację na oddechu czy umiejętność medytacji. Oczywiście joga to także praca nad elastycznością i wytrzymałością mięśniową, wymagająca niekiedy żelaznej kondycji, zatem joga nie jest odizolowana od czysto fizycznego wymiaru aktywności. Co jednak współczesny rynek fitness zaproponuje tym, którzy nie są gotowi na duchowe aspekty jogi, albo po prostu razi ich jej niezmienność na przestrzeni wieków, odbierana jako "anachroniczność"?

bodyART- siła ciała i harmonia ducha

Robert Steinbacher 20 lat temu odnalazł sposób na przeniesienie asan z jogi w dynamiczny świat fitnessu. Stworzył nową jakość treningu- bodyART. Odchodząc od statycznego utrzymywania pozycji, wplótł elementy jogi, pilatesu i japońskiego Do In w trening funkcjonalny. Interwałowy charakter ruchu nie pozwala na znużenie, czy męczące dla wielu ludzi Zachodu - zatrzymanie się tu i teraz, wyłączenie myślenia i całkowitą koncentrację na własnym ciele. Oczywiście, tu także koncentracja jest wymagana - ale w celu zapanowania nad równowagą, gdyż ta forma treningu angażuje jednocześnie wiele grup mięśniowych. I mimo pozornej złożoności, zalecana jest osobom starszym, kobietom w ciąży czy z nadwagą. Tętno utrzymywane jest w zakresie 70% tętna maksymalnego, a więc nadaje treningowi prozdrowotny, aerobowy charakter.
Kontynuacją bodyART jest deepWORK, o większej intensywności (do 90% tętna maksymalnego) i anaerobowym charakterze. Ten typ treningu skierowany jest do osób zaawansowanych. Obydwa treningi mają charakter funkcjonalny, praca ciała odbywa się więc w oparciu o naturalne zakresy ruchu; ruchy są płynne i ściśle skorelowane z oddechem.

Jesteś gotowy?

Kontrola ciała, praca nad równowagą, pogłębianie oddechu i dynamiczny charakter ruchu- wszystko to gwarantuje pracę całego ciała, bez przeciążania stawów i relaks dla ducha, bez nadmiernego wyciszenia czy wycofania w głąb siebie. Cenisz zdrowy styl życia? Jesteś gotów doświadczyć nowej jakości ruchu? Szukasz równowagi między tym, co cielesne, a tym, co duchowe? BodyART i deepWORK to systemy treningowe warte przetestowania. Bardzo obrazowana nazwa systemu ćwiczeń – bodyART, rzeczywiście ma szansę zamienić Twoje ciało w prawdziwe dzieło sztuki: wysportowane, gibkie i silne, a zarazem poruszające się z gracją i lekkością. A wszystko to bez zbędnego przeciążania stawów i kręgosłupa czy rozbudowy muskulatury. To ćwiczenia dla osób w każdym wieku, o różnym stopniu sprawności, która dbają o każdy aspekt doskonałego samopoczucia – zarówno sprawność fizyczną, jak i zrelaksowany umysł i odstresowane ciało. Doskonale zatem wpisują się w potrzeby współczesnego stylu żucia, gdy aktywność fizyczna i życie wolne od stresu stają się dobrami deficytowymi.
Trening bodyART znajduje się w stałej ofercie niektórych klubów fitness, ponadto w Internecie znaleźć można programy treningowe umożliwiające trening w domowym zaciszu.